Влада промахнулася, позакривавши всі канали інформації, але не звернула увагу на одну статистику
Сучасний українець став індивідуалістом і залишився наодинці зі своїми проблемами. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів український політик та громадський діяч, Голова Верховної Ради України у 1994–1998 та 2006–2007 роках Олександр Мороз.
За словами співрозмовника видання, протягом 26 років незалежності українці, безперечно, дуже змінилися.
«У 90-му році українець мав ознаки людини з потребою колективістських начал. Він відчував на собі оцінку інших людей в своєму колективі до того, як він ставився до справ загальних, до своєї роботи і т.д. Він розумів, що від його позиції в значної мірі залежить й доля цього колективу, його перспективі і власні перспективі так саме», - зазначає Олександр Мороз.
«Сьогодні, через 20 з лишним років після перемін, які відбулись в Україні, він (українець - прим. ред.) умовами загальними, створеними владою, вигнаний за межі цих колективістських начал. Він став індивідуалістом по необхідності, він став нікому не потрібним при тому, що потреби і проблеми його зросли катастрофічно, і він бачить, що не до кого звернутися. Держава, представники в вигляді влади, колектив як суб'єкт державного життя - всі вони відвернулися від нього. Він залишився сам по собі. Почуття зневіри, відсутності надії на переміни позитивні, відсутність сподівань на завтрашній день - це домінує в настроях людей», - додає політик.
За словами Мороза, наслідком цього є те, що половина населення «утекла» з України.
«Ми не називаємо цю цифру, але фактично половини людей вже немає, причому, як правило, людей продуктивного віку. Це надзвичайно гостра проблема», - каже експерт.
«Влада промахнулася, позакривавши всі канали інформації, але не звернула увагу на одну статистику, яка фігурує в урядових документах — споживання хліба на душу населення. Вийшло, що середньостатистичний українець споживає хліба 25 кг за рік, це при тому, що в Росії — 53 кг, в Болгарії — до 70 кг, у Польщі — більше 50 кг, в Німеччині — більше 50 кг. Ми ж прекрасно розуміємо, що при збідненні самої структури харчування в її складі більше хліба споживається. Це що, українці стали менше хліба і зберігають фігуру? Та ні. Справа в тому, що сьогодні у нас населення близько 25 мільйонів», - додає Олександр Мороз.
«Якщо говорити стосовно людини, її настроїв, її зміни, то людина, яка думає про майбутнє, про свою сім'ю, то вона або себе не бачить в цій державі, або вона не їхня. Це держава нинішньої влади, влади олігархів. Бізнес у нас не може працювати без криміналу. І ось цю проблему, аналізуючи розвиток, якщо це можна так назвати, чи деградацію України за часи незалежності, ми повинні брати за основу. Щоб знаходити відповідь — а що робити далі?..», - резюмує експерт.
Більше думок на тему «Українці 1991-2017» читайте у новому спецпроекті інтернет-видання Новости Украины – From-UA.